Jak zapobiegać parowaniu okularów?

Jak Zapobiec Zaparowaniu Okularów Podczas Noszenia Maski?

Parowanie szkieł to prawdziwa zmora każdego użytkownika okularów. Szkła zachodzą mgłą w różnych sytuacjach, nawet podczas takich czynności jak popijanie filiżanki kawy, otwieranie zmywarki lub piekarnika, uprawiania sportu na świeżym powietrzu czy ćwiczeń na siłowni. Szczególnie uciążliwe staje się jednak w okresie jesienno-zimowym, głównie wtedy, gdy z ciepłego pomieszczenia wychodzimy na zewnątrz bądź odwrotnie. Problemy z parowaniem okularów dodatkowo wzmogły w ostatnim czasie obostrzenia związane z pandemią COVID-19 i konieczność noszenia maseczek ochronnych, które potrafią bardzo uprzykrzyć życie okularnikom. Kilka chwil i para przysłania nam świat. Taka sytuacja jest nie tylko niekomfortowa i uciążliwa, ale też niebezpieczna, gdyż zaparowane okulary ograniczają widoczność.

Jak zabezpieczyć okulary przed parowaniem?

Oto profesjonalne środki dostępne m.in. w naszym salonie optycznym:

  • Płyn do okularów przeciw parowaniu – spray anti-fog nie tylko zapobiega zaparowywaniu okularów, również doskonale czyści.
  • Ściereczka do okularów przeciw parowaniu – ściereczka z mikrofibry wielokrotnego użytku z formułą „Fog Killer” – nasączona specjalnym płynem, który przeciwdziała kondensacji pary na powierzchni szkieł, działa nawet do 72h i wystarcza na ok 300 użyć.

Jak nosić maseczkę, aby szkła nie parowały?

  1. Wybierz odpowiednia maseczkę, najlepiej taką z metalowym paskiem lub drucikiem, który można uformować na grzbiecie nosa.
  2. Zadbaj o szczelne przyleganie maseczki. Okulary parują nam przez wydychane powietrze, które wydostaje się zza maseczki i osiada na soczewkach. Co masz zrobić? Załóż maseczkę i dopasuj ją szczelnie w górnej części, dopiero potem załóż okulary. Ponadto można się spotkać jeszcze z dwoma niekonwencjonalnymi metodami: 1) Umieszczenie dodatkowo od wewnątrz w górnej części maseczki złożonej chusteczki higienicznej, która będzie barierą dla wydychanego powietrza, taką „chusteczkową zaporą”. 2)Przyklejenie maseczki w górnej części cienkim paskiem taśmy dwustronnej. Pomysł może nieco kontrowersyjny ale czego się nie robi aby ułatwić sobie życie.
  3. Kup ściereczkę lub płyn chroniący szkła przed zaparowywaniem, jak np. Izofog z naszego asortymentu. Płyn ten ma również właściwości czyszczące. Niewielką ilość płynu wystarczy rozpylić na powierzchni soczewek okularowych a następnie miękką chusteczką z mikrofibry rozprowadzić płyn na całej powierzchni soczewek, chwilę odczekać i delikatnie wytrzeć do sucha.

Zachęcamy, aby odwiedzić nasz salon optyczny w Jeleniej Górze, w którym udzielimy Państwu profesjonalnej porady.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór wysokiej jakości okularów ze szkłami z powłoką hydrofobową. Oferujemy również płyny do czyszczenia szkieł, które zapobiegają ich zaparowaniu. W Optyk Sztuka Widzenia znajdziesz okulary, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do Optyk Jelenia Góra.