Badanie wzroku dzieci Jelenia Góra

Badanie Wzroku Dzieci Jelenia Góra - Optyk Sztuka Widzenia

Badanie przesiewowe wzroku u dzieci.

Badania przesiewowe wzroku mają na celu jak najwcześniejsze wykrycie nieprawidłowości w układzie wzrokowym dziecka. Ich przeprowadzenie jest niezwykle ważne, gdyż nieskorygowane wady wzroku powodują u dzieci trudności w nauce czytania i pisania, niechęć do uczenia się, rozdrażnienie i zmęczenie. Powinny objąć dzieci rozpoczynające edukację, ponieważ nieujawnione i nie skorygowane wcześnie wady wzroku mogą zaburzyć proces ich edukacji. W przeciwieństwie do osób dorosłych, małe dzieci raczej nie skarżą się na żadne dolegliwości, rzadko zgłaszają też, że słabo widzą.

Badania przesiewowe zwiększają również świadomość rodziców odnośnie widzenia, nie zdają sobie oni wcześniej sprawy, że problemy z widzeniem to nie tylko wady wzroku i obniżona ostrość widzenia. Wartość badań przesiewowych jest nieoceniona, przede wszystkim ze względu na wykrycie nieprawidłowości i przekazanie dziecka do specjalisty, celem uzyskania pełnej diagnozy, dzięki czemu układ wzrokowy nie zaadoptuje się do zaburzenia.

Ocena klientów:
5,0
Na podstawie 1 opinii

Cena: 100 zł.
*Przy zakupie okularów badanie jest bezpłatne.

Przebieg badania wzroku u dzieci

Badanie wzroku obejmuje:

  • ocenę widzenia na różne odległości
  • widzenia przestrzennego
  • ruchomości oczu
  • ocenę konwergencji (zdolność oczu do śledzenia obserwowanego przedmiotu poprzez zmianę położenia gałek ocznych – dzięki temu zjawisku człowiek może określać swoją odległość od przedmiotu)
  • widzenia barw

Badanie widzenia, tzw. ostrości wzroku – pozwala wykryć zaburzenia, które mogą być przyczyną trudności w czytaniu i pisaniu. Badanie te pomaga również w wykryciu niedowidzenia, które dotyczy najczęściej jednego oka, dlatego wielu rodziców, nie zdaje sobie sprawy z jej występowania. Jak najwcześniejsze wykrycie schorzenia i rozpoczęcie leczenia zwiększa szansę na przywrócenie prawidłowego widzenia, późniejsze może spowodować, że leczenie będzie już niestety nieskuteczne.

Badanie Wzroku Jelenia Góra - Gabinet Optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia
Gabinet optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia - Badanie Wzroku Dzieci Jelenia Góra

Opinie naszych klientów

7 grudnia 2021

Profesjonalnie i w miłej atmosferze. Córka zadowolona, z gabinetu wyszła uśmiechnięta. Polecam.

Blanka

Jesteś naszym klientem? Podziel się swoją opinią o badaniu wzroku u dzieci.