Badanie wzroku Jelenia Góra

Badanie Wzroku Jelenia Góra - Optyk Sztuka Widzenia

Profesjonalne, kompleksowe badanie wzroku.

Badanie wzroku w naszym gabinecie wykonywane jest przez specjalistę – optometrystę i polega na określeniu wady refrakcji oczu i doborze takiej korekcji optycznej, która umożliwi pacjentowi uzyskanie maksymalnego komfortu widzenia.

Zalecenia dla pacjentów przed przyjściem na badanie wzroku:

  • w przypadku osób niepełnoletnich w trakcie badania wzroku niezbędna jest obecność rodzica bądź opiekuna prawnego,
  • wizyta nie wymaga specjalnego przygotowania choć warto zadbać o wyeliminowanie kilku czynników, które mogą wpłynąć na wyniki badania, a są to: przemęczenie, brak snu i stres,
  • użytkownicy soczewek kontaktowych powinni zabrać ze sobą pojemniczek na soczewki oraz płyn (jest również możliwość zakupu płynu i pojemniczka na miejscu w salonie) lub zdjąć soczewki przed wizytą,
  • użytkownicy okularów: zalecane, aby zabrali ze sobą aktualnie używane okulary (choć nie jest to warunek konieczny).
Ocena klientów:
5,0
Na podstawie 8 opinii

Cena: 150 zł.
*Przy zakupie okularów badanie jest bezpłatne.

Przebieg badania wzroku

Badanie wzroku w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest wywiad z pacjentem, po którym dopiero następuje właściwe badanie.

Wywiad jest to etap niepozorny i często lekceważony, podczas gdy tak naprawdę może dostarczyć wielu ważnych informacji specjaliście.

Podczas tego etapu optometrysta zapyta o ostatni dobór szkieł okularowych, jak długo noszone są obecne okulary. Jeśli pacjent ma taką możliwość, powinien zabrać ze sobą wyniki z poprzednich badań (nasi klienci wyniki z poprzednich wizyt mają podpięte do karty pacjenta). Pozwoli to na określenie, jak zmienia się wada wzroku.

Pacjent zostanie zapytany również o przebyte oraz obecne choroby, alergie oraz przyjmowane na stałe leki. Problemy zdrowotne, często pozornie nie związane ze wzrokiem, mają wpływ na zaburzenia widzenia i stan naszych oczu. Do takich chorób należą m.in.: nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca, miażdżyca czy problemy z tarczycą.

Na sam koniec warto wspomnieć również o swoich oczekiwaniach względem nowych okularów, czy mają one wspomagać podczas jazdy samochodem, czytania, pracy biurowej czy może zastąpić dwie pary okularów jedną, okularami progresywnymi, dającymi maksymalną wygodę i komfort widzenia na wszystkie odległości.

W naszym salonie dokładamy wszelkich starań, aby dobrać najlepsze rozwiązanie, maksymalnie dostosowane do wymagań oraz potrzeb pacjenta. Największym priorytetem jest dla nas jakość i komfort widzenia naszych klientów. Zapraszamy na badanie wzroku Jelenia Góra.

Badanie Wzroku Jelenia Góra - Gabinet Optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia
Gabinet optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia - Badanie Wzroku Jelenia Góra

Opinie naszych klientów

20 listopada 2023

Szybka i miła obsługa .

Agnieszka
22 lutego 2023

Serdecznie dziękuję Pani Magdzie – Właścicielce a zarazem Specjalistce najwyższej próby oraz Panu Markowi – optometryście za bezbłędną diagnozę, fachowość i nieocenioną pomoc.

Sławomir
24 sierpnia 2022

Pani Magdo wszystkie okulary które mam od Pani zawsze są najlepsze 😘😘😘

Kinga

Jesteś naszym klientem? Podziel się swoją opinią o badaniu wzroku.