Soczewki kontaktowe Jelenia Góra

Soczewki Kontaktowe Jelenia Góra - Optyk Sztuka Widzenia 02

Dobór soczewek kontaktowych.

Dobór soczewek kontaktowych odbywa się zawsze pod okiem specjalisty optometrysty.

Uwaga: Aby zapewnić Państwu komfort i bezpieczeństwo podczas nauki zakładania i ściągania soczewek, zalecamy przyjść na wizytę z krótko obciętymi paznokciami, gdyż długie paznokcie utrudniają zakładanie i ściąganie soczewek, zwiększa się ryzyko uszkodzenia nabłonka rogówki oka, ponadto mogą naruszyć powierzchnię soczewki kontaktowej.

Na dobór soczewek kontaktowych składa się pakiet 3 wizyt:

I wizyta: Badanie wzroku

Podczas pierwszej wizyty optometrysta wykonuje pomiar refrakcji oraz ogląda przedni odcinek oka oraz dno oka. Przeprowadza również szczegółowy wywiad z pacjentem, aby wybrać soczewki najbardziej odpowiadające jego potrzebom. Na podstawie uzyskanych informacji oraz przeliczeniu wartości refrakcji, optometrysta zamawia najlepiej odpowiadające pacjentowi soczewki próbne.

II wizyta: Nauka zakładania, ściągania i pielęgnacji soczewek kontaktowych

W trakcie drugiej wizyty optometrysta uczy pacjenta bezpiecznego zakładania i ściągania soczewek kontaktowych. Wizyta ta jest często najdłuższa, gdyż powyższe czynności wykonywane po raz pierwszy, mogą zająć więcej czasu i nasz specjalista jest na to przygotowany, udziela cennych wskazówek i uczy różnych technik. Szkoli również pacjenta w zakresie pielęgnacji soczewek kontaktowych, które jest niezbędne przy wyborze soczewek miesięcznych lub dwutygodniowych.

Po samodzielnym zdjęciu soczewek kontaktowych z oczu, pacjent otrzymuje zestaw soczewek próbnych do dalszej nauki w domu. W przypadku soczewek miesięcznych niezbędny jest płyn do pielęgnacji soczewek i pojemniczek do przechowywania.

III wizyta: Kontrola soczewek kontaktowych

Trzecia wizyta ma najczęściej miejsce po ok 1-2 tygodniach od przekazania pacjentowi soczewek próbnych. Ważne jest, aby pacjent pojawił się na wizycie w soczewkach kontaktowych. Podczas wizyty optometrysta ogląda przedni odcinek oka oraz ocenia dopasowanie soczewki. Jest to również dobry moment na zadawanie pytań, które nasunęły się podczas korzystania z soczewek w domu. Na koniec wizyty pacjent otrzymuje receptę ze wskazaniami odnośnie rodzaju i mocy soczewek.

Ocena klientów:
5,0
Na podstawie 3 opinii

Cena: 250 zł.
*Zawiera pakiet 3 wizyt.

Zalety i wady soczewek kontaktowych

Zalety stosowania soczewek kontaktowych:

 • niewidoczne, nie wpływają na wygląd twarzy
 • bezpieczne i wygodne podczas uprawiania sportu
 • nie parują i nie ograniczają pola widzenia
 • zapewniają lepsze widzenie peryferyjne dzięki nakładaniu ich bezpośrednio na gałkę oczną
 • widziany obraz jest rzeczywistych rozmiarów, nie powodują zmniejszania lub zwiększania obrazu jak może to mieć miejsce w przypadku okularów przy dużych wadach wzroku

Wady stosowania soczewek kontaktowych:

 • nie powinny ich nosić osoby z chronicznym zapaleniem spojówek
 • nie wskazane jest używanie soczewek przy występowaniu alergii czy podczas infekcji
 • proces zakładania i ściągania soczewek może być dla niektórych osób nieprzyjemny i stresujący oraz stać się barierą nie do przekroczenia, co wrażliwsi pacjenci nie są w stanie przyzwyczaić się do takiego sposobu korekcji, aby „włożyć sobie coś do oka”
 • soczewek nie powinno nosić się cały dzień, optymalny czas to 7-14 godzin na dobę
 • nie można w nich spać i nie zdejmować ich przez dłuższy czas z oka, wyjątek: specjalny rodzaj soczewek
 • rygorystyczna higiena i pielęgnacja soczewek, gdyż konsekwencją zaniedbań mogą być infekcje oka lub zapalenie spojówek
 • cena, na którą składają się soczewki, które trzeba wymieniać co dzień lub miesiąc oraz płyny do pielęgnacji wraz z pojemniczkami do przechowywania.
Badanie Wzroku Jelenia Góra - Gabinet Optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia
Gabinet optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia - Soczewki Kontaktowe Jelenia Góra

Opinie naszych klientów

28 grudnia 2021

Wszystko ok, polecam.

Piotr
10 grudnia 2021

Za sprawą Pana Optometrysty przełamałam swój strach przed zakładaniem soczewek. To dla mnie duży sukces. Polecam niezdecydowanym.

Maja
25 listopada 2021

Soczewki idealnie dobrane. Optometrysta uprzejmy i cierpliwy. Polecam.

Edyta

Jesteś naszym klientem? Podziel się swoją opinią o doborze soczewek kontaktowych.