Soczewki kontaktowe Jelenia Góra

Soczewki Kontaktowe Jelenia Góra - Optyk Sztuka Widzenia 02

Dobór soczewek kontaktowych.

Dobór soczewek kontaktowych odbywa się zawsze pod okiem specjalisty optometrysty.

Uwaga: Aby zapewnić Państwu komfort i bezpieczeństwo podczas nauki zakładania i ściągania soczewek, zalecamy przyjść na wizytę z krótko obciętymi paznokciami, gdyż długie paznokcie utrudniają zakładanie i ściąganie soczewek, zwiększa się ryzyko uszkodzenia nabłonka rogówki oka, ponadto mogą naruszyć powierzchnię soczewki kontaktowej.

Na dobór soczewek kontaktowych składa się pakiet 3 wizyt:

I wizyta: Badanie wzroku

Podczas pierwszej wizyty optometrysta wykonuje pomiar refrakcji oraz ogląda przedni odcinek oka oraz dno oka. Przeprowadza również szczegółowy wywiad z pacjentem, aby wybrać soczewki najbardziej odpowiadające jego potrzebom. Na podstawie uzyskanych informacji oraz przeliczeniu wartości refrakcji, optometrysta zamawia najlepiej odpowiadające pacjentowi soczewki próbne.

II wizyta: Nauka zakładania, ściągania i pielęgnacji soczewek kontaktowych

W trakcie drugiej wizyty optometrysta uczy pacjenta bezpiecznego zakładania i ściągania soczewek kontaktowych. Wizyta ta jest często najdłuższa, gdyż powyższe czynności wykonywane po raz pierwszy, mogą zająć więcej czasu i nasz specjalista jest na to przygotowany, udziela cennych wskazówek i uczy różnych technik. Szkoli również pacjenta w zakresie pielęgnacji soczewek kontaktowych, które jest niezbędne przy wyborze soczewek miesięcznych lub dwutygodniowych.

Po samodzielnym zdjęciu soczewek kontaktowych z oczu, pacjent otrzymuje zestaw soczewek próbnych do dalszej nauki w domu. W przypadku soczewek miesięcznych niezbędny jest płyn do pielęgnacji soczewek i pojemniczek do przechowywania.

III wizyta: Kontrola soczewek kontaktowych

Trzecia wizyta ma najczęściej miejsce po ok 1-2 tygodniach od przekazania pacjentowi soczewek próbnych. Ważne jest, aby pacjent pojawił się na wizycie w soczewkach kontaktowych. Podczas wizyty optometrysta ogląda przedni odcinek oka oraz ocenia dopasowanie soczewki. Jest to również dobry moment na zadawanie pytań, które nasunęły się podczas korzystania z soczewek w domu. Na koniec wizyty pacjent otrzymuje receptę ze wskazaniami odnośnie rodzaju i mocy soczewek.

Ocena klientów:
5,0
Rated 5,0 out of 5
Na podstawie 3 opinii
Cena: 200 zł.
*Zawiera pakiet 3 wizyt.

Zalety i wady soczewek kontaktowych

Zalety stosowania soczewek kontaktowych:

 • niewidoczne, nie wpływają na wygląd twarzy
 • bezpieczne i wygodne podczas uprawiania sportu
 • nie parują i nie ograniczają pola widzenia
 • zapewniają lepsze widzenie peryferyjne dzięki nakładaniu ich bezpośrednio na gałkę oczną
 • widziany obraz jest rzeczywistych rozmiarów, nie powodują zmniejszania lub zwiększania obrazu jak może to mieć miejsce w przypadku okularów przy dużych wadach wzroku

Wady stosowania soczewek kontaktowych:

 • nie powinny ich nosić osoby z chronicznym zapaleniem spojówek
 • nie wskazane jest używanie soczewek przy występowaniu alergii czy podczas infekcji
 • proces zakładania i ściągania soczewek może być dla niektórych osób nieprzyjemny i stresujący oraz stać się barierą nie do przekroczenia, co wrażliwsi pacjenci nie są w stanie przyzwyczaić się do takiego sposobu korekcji, aby „włożyć sobie coś do oka”
 • soczewek nie powinno nosić się cały dzień, optymalny czas to 7-14 godzin na dobę
 • nie można w nich spać i nie zdejmować ich przez dłuższy czas z oka, wyjątek: specjalny rodzaj soczewek
 • rygorystyczna higiena i pielęgnacja soczewek, gdyż konsekwencją zaniedbań mogą być infekcje oka lub zapalenie spojówek
 • cena, na którą składają się soczewki, które trzeba wymieniać co dzień lub miesiąc oraz płyny do pielęgnacji wraz z pojemniczkami do przechowywania.
Badanie Wzroku Jelenia Góra - Gabinet Optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia
Gabinet optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia - Soczewki Kontaktowe Jelenia Góra

Opinie naszych klientów

Rated 5,0 out of 5
28 grudnia 2021

Wszystko ok, polecam.

Piotr
Rated 5,0 out of 5
10 grudnia 2021

Za sprawą Pana Optometrysty przełamałam swój strach przed zakładaniem soczewek. To dla mnie duży sukces. Polecam niezdecydowanym.

Maja
Rated 5,0 out of 5
25 listopada 2021

Soczewki idealnie dobrane. Optometrysta uprzejmy i cierpliwy. Polecam.

Edyta

Jesteś naszym klientem? Podziel się swoją opinią o doborze soczewek kontaktowych.