Badanie wzroku Jelenia Góra

Badanie Wzroku Jelenia Góra - Optyk Sztuka Widzenia

Profesjonalne, kompleksowe badanie wzroku.

Badanie wzroku w naszym gabinecie wykonywane jest przez specjalistę – optometrystę i polega na określeniu wady refrakcji oczu i doborze takiej korekcji optycznej, która umożliwi pacjentowi uzyskanie maksymalnego komfortu widzenia.

Zalecenia dla pacjentów przed przyjściem na badanie wzroku:

  • w przypadku osób niepełnoletnich w trakcie badania wzroku niezbędna jest obecność rodzica bądź opiekuna prawnego,
  • wizyta nie wymaga specjalnego przygotowania choć warto zadbać o wyeliminowanie kilku czynników, które mogą wpłynąć na wyniki badania, a są to: przemęczenie, brak snu i stres,
  • użytkownicy soczewek kontaktowych powinni zabrać ze sobą pojemniczek na soczewki oraz płyn (jest również możliwość zakupu płynu i pojemniczka na miejscu w salonie) lub zdjąć soczewki przed wizytą,
  • użytkownicy okularów: zalecane, aby zabrali ze sobą aktualnie używane okulary (choć nie jest to warunek konieczny).
Ocena klientów:
5,0
Na podstawie 8 opinii

Cena: 150 zł.
*Przy zakupie okularów badanie jest bezpłatne.

Przebieg badania wzroku

Badanie wzroku w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest wywiad z pacjentem, po którym dopiero następuje właściwe badanie.

Wywiad jest to etap niepozorny i często lekceważony, podczas gdy tak naprawdę może dostarczyć wielu ważnych informacji specjaliście.

Podczas tego etapu optometrysta zapyta o ostatni dobór szkieł okularowych, jak długo noszone są obecne okulary. Jeśli pacjent ma taką możliwość, powinien zabrać ze sobą wyniki z poprzednich badań (nasi klienci wyniki z poprzednich wizyt mają podpięte do karty pacjenta). Pozwoli to na określenie, jak zmienia się wada wzroku.

Pacjent zostanie zapytany również o przebyte oraz obecne choroby, alergie oraz przyjmowane na stałe leki. Problemy zdrowotne, często pozornie nie związane ze wzrokiem, mają wpływ na zaburzenia widzenia i stan naszych oczu. Do takich chorób należą m.in.: nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca, miażdżyca czy problemy z tarczycą.

Na sam koniec warto wspomnieć również o swoich oczekiwaniach względem nowych okularów, czy mają one wspomagać podczas jazdy samochodem, czytania, pracy biurowej czy może zastąpić dwie pary okularów jedną, okularami progresywnymi, dającymi maksymalną wygodę i komfort widzenia na wszystkie odległości.

W naszym salonie dokładamy wszelkich starań, aby dobrać najlepsze rozwiązanie, maksymalnie dostosowane do wymagań oraz potrzeb pacjenta. Największym priorytetem jest dla nas jakość i komfort widzenia naszych klientów. Zapraszamy na badanie wzroku Jelenia Góra.

Badanie Wzroku Jelenia Góra - Gabinet Optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia
Gabinet optometryczny - Optyk Sztuka Widzenia - Badanie Wzroku Jelenia Góra

Opinie naszych klientów

30 grudnia 2021

Jestem bardzo zadowolona zarówno z badania jak i z doboru szkieł. Nie wiedziałam wcześniej, że są takie szkła, które poprawią mi komfort widzenia przy patrzeniu na bliskie odległości przy zachowaniu mojej wady na dal. Rewelacja. Polecam.

Magda
15 grudnia 2021

Przemiła i profesjonalna obsługa, bardzo dokładne badanie wzroku, idealny dobór szkieł. Zdecydowanie polecam.

Anna
3 grudnia 2021

Rzeczowo i konkretnie. Polecam!

Jan

Jesteś naszym klientem? Podziel się swoją opinią o badaniu wzroku.